Ob prihodu v Mošnje vas pozdravita na eni strani ceste dva konjeniška centra, na drugi strani pa restavracija Vila Podvin, ki zadovolji tudi najzahtevnejše gurmane.
Restavracija Vila Podvin, ki ima tudi nekaj sob za goste, je urejena v nekdanji konjušnici Podvinske graščine. V graščini je od 14. stoletja dalje živel rod Podvinskih, nato pa je bila posest v lasti različnih premožnih družin vse do druge svetovne vojne. Graščina je pozneje služila kot gostinski obrat, hotel in nekaj časa tudi kot protokolarni objekt Republike Slovenije.
V središču vasi Mošnje stoji ena najstarejših cerkva v Sloveniji, cerkev sv. Andreja. Izvira iz romanskih časov, v notranjosti pa skriva lepo ohranjene poslikave. Nasproti cerkve je Etnološki muzej Mošnje, ki ga prijazni domačini odprejo po predhodni najavi. Muzej govori o preteklosti življenja in dela v vasi.
Na obrobju vasi, tik ob gorenjski avtocesti, se nahajajo ostanki rimske podeželske vile. Tu je že v rimskih časih vodila glavna povezava med Ljubljansko in Celovško kotlino. Ob njej je pred 2000 leti zrasla rimska naselbina in ostala tu skoraj 400 let.
V grabnu ob vasi teče potok Dobruša, ki je nekdaj poganjal kolesa treh mlinov in žag. Koroščeva žaga še danes ostaja živ in delujoč spomenik tehniške dediščine. V sosednji vasi Globoko pa deluje vzrejna hiša lipicancev Barbana, kjer vas popeljejo tudi na vožnjo z lipicansko dvovprego.
Tržnica lokalnih pridelovalcev hrane in rokodelcev se odvija enkrat mesečno na zelenem vrtu Vile Podvin.
Stari predmeti, ki so jih uporabljali dedki in babice vaščanov govorijo o zgodbi slovenske vasi.
Kulinarične dobrote v Vili Podvin, ki jo obdaja prostran vrt, pripravlja eden najboljših slovenskih chefov, Uroš Štefelin.
Cerkev v Mošnjah velja za eno najstarejših na Slovenskem. Čudovite so ohranjene freske iz 15. stoletja.
Izkušeni se podajte na jahanje po zeleni naravi, začetniki pa izkoristite priložnost za prve ure jahanja.